Mikro Herkül Çorbası

16 Sep 2015

 

Buyrun Mikro Herkül Çorbası'na!

Sonbahara hızlı girdik, bağışıklık sistemimize destek olacak, içimizi de ısıtacak güzel bir çorba tarifim var. 

 

Yarım litre tavuk suyuna 1-2 su bardağı su ilave edip ocağa koyun (organik tavuk suları var onlardan kullandım ama siz bulamıyorsanız direkt suyla ya da sebze suyuyla da yapabilirsiniz). 

 

Bir kapya biber ve bir pırasayı içine doğruyorsunuz. 

Fındık büyüklüğünde rendelenmiş zencefili de ilave ediyorsunuz.

 

İçine ikiye bölünmüş 5-6 tane taze fasulyeyi, önceden birkaç dakika suda bekletip yumuşattığımız 5-6 tane kurutulmuş domatesi ince ince kıyıp ekliyoruz.

 

Malzemeler suda iyice yumuşayınca pişmesine yakın (su fokurdamaya başlayacak) biraz pirinç makarnası (yoksa şehriye de olur) ilave ediyoruz. 

 

Eğer ihtiyaç olursa ara ara sıcak su takviye edersiniz. 

1-2 dakika sonra da Mikro Herküllerimizi ilave ediyoruz. Ben nohut, yeşil mercimek ve maş fasulyesi filizi kullandım. Bezelye, barbunya filizi de olur bu tarife.

Filizlerle birlikte bir taşım kaynatınca çorbanız hazır. 

Az biraz tuz ve karabiber de ekleyebilirsiniz.   

 

Şifa olsun!

Please reload

SON YAZILAR

April 11, 2016

Please reload

ETİKETLER

ARŞİV

Please reload

YASAL UYARI

Bu internet sitesindeki bilgiler ve Doğaçlama ürünleri, hastalıklara çare bulmaya veya hastalıkları tedavi etmeye yönelik değildir.

Sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilerin bir sağlık profesyoneli ile iş birliği içinde kullanılması tavsiye edilir.

Tüm sağlık sorunları için öncelikle bir doktora başvurulmalıdır. Siteyi kullananlar kullanım koşullarını okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılır.

 

© 2015 Doğaçlama her hakkı saklıdır.